Animatorzy wraz z Doktorem Ząbkiem w bardzo dostępny i zabawny sposób przybliżyli dzieciom podstawowe zasady dbania o zęby, uczyli je właściwej pielęgnacji jamy ustnej, starając się uzmysłowić przedszkolakom, dlaczego to takie ważne.

Podczas spotkania dzieci obejrzały animowaną bajkę edukacyjną na temat pielęgnacji i sposobów dbania o zęby. W części praktycznej każde dziecko, pod kierunkiem animatorów uczyło się prawidłowego szczotkowania zębów... i należy przyznać, że nasi wychowankowie czynili to z dużym zaangażowaniem. Zabawa ruchowa z Doktorem Ząbkiem również bardzo podobała się dzieciom.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pakiety promocyjne - szczoteczki i pasty do zębów, koszulki, kolorowanki, naklejki i materiały promujące program edukacyjny firmy Colgate. Spotkanie zakończyło się sesją zdjęciową...oczywiście w nowych koszulkach i w towarzystwie Doktora Ząbka.

W imieniu naszych przedszkolaków pięknie dziękujemy animatorom i organizatorom spotkania za możliwość uczestniczenia w programie "Radosny uśmiech, radosna przyszłość". Dzisiaj nasze przedszkole również dołączyło do drużyny Doktora Ząbka!

 

zapraszamy do galerii