Zaproszeni goście to: Burmistrz Miasta i Gminy Żarów Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, przewodnicząca ZNP Krystyna Domańska oraz żarowscy seniorzy. Dzieci z grupy „Tygryski” 4-latki, w pięknych biało-czerwonych strojach, przygotowały program artystyczny. Był to montaż słowno-muzyczno-taneczny pt. „Kto ty jesteś? – Polak mały.”


„Jestem Polką i Polakiem, fajną dziewczynką i chłopakiem. Kocham Polskę z całych sił i chciałbym również byś ją kochał ty i ty” – tak śpiewały „Tygryski”, tańczyły krakowiaka i poloneza oraz mówiły wiersze. Przy dźwiękach pieśni „My pierwsza brygada” przedstawiły za pomocą mapy Polski wizualizację rozbioru Polski oraz odzyskania jej 100 lat temu. Łza w oku się kręciła, kiedy dzieci stojąc na baczność, odśpiewały dwie zwrotki hymnu państwowego.

Goście, po skończonym programie artystycznym, podziękowali małym artystom gromkimi brawami i słodkościami, oraz stwierdzili, że to była wspaniała lekcja historii przedstawiona przez tak małe dzieci. Następnie goście przeszli do sali na poczęstunek, gdzie wspólnie mogli pośpiewać pieśni patriotyczne.
Atmosfera uroczystości była świetna, na pewno pozostanie długo w ich pamięci.

zapraszamy do galerii