Wszystkie grupy wiekowe ubrane w kolorowe koszulki udały się do hali sportowej GCKiS. Po przybyciu na miejsce dzieci otrzymały naklejki z logo swojej grupy i zajęły miejsca na kolorowych materacach. Na uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia przybyli zaproszeni goście: zastępca burmistrza Miasta Żarów - Grzegorz Osiecki, zastępca dyrektora GCKiS Anna Suchodolska, Dyrektor Bajkowego Przedszkola Elżbieta Wierzyk oraz rodzice i dziadkowie dzieci.

Wspólna zabawa rozpoczęła się piosenką "Misie". Wszystkie dzieci tuliły swoje misie,wymachiwały nimi i cieszyły się z ich obecności. Następnie odbyła się rozgrzewka z misiem. Każde dziecko kołysało misia, podrzucało go i łapało, obiegało misia i przeskakiwało przez niego. Po krótkiej rozgrzewce nastąpiły konkurencje sportowe: Obieganie misia,rzut misiem do pudełka,podawanie misia w kole z rąk do rąk. W przerwie zmagań sportowych wszystkie dzieci bawiły się przy piosence "Jadą, jadą misie".

Kolejnymi konkurencjami były : wyścigi w parach z misiem i tor przeszkód. Po zakończeniu konkurencji sportowych nastąpiły ćwiczenia uspokajające przy piosence "Miś Uszatek". Wszyscy wychowawcy grup otrzymali na zakończenie imprezy pamiątkowe dyplomy "Przyjaciela pluszowego misia".

Zastępca burmistrza podarował każdej grupie pluszowego niedźwiadka w podziękowaniu za udział i duże zaangażowanie w zmaganiach sportowych.

 

zapraszamy do galerii